İSİM VE SAYILARLA ANALİZ

isimvesayilar-ustbolumDoğduğumuz andan itibaren ebeveynlerimiz tarafından koyulan isimlerimizin bizi ömrümüz boyunca etkisi altına alacağını kim bilebilirdi ki? Hayatımız boyunca en çok duymuş olduğumuz şey ismimizdir. İsimlerimiz sahip olduğumuz karakterimizi, ruhu, yaptığımız işi, aşk hayatımızı ve çevremizdeki insanlarla olan ilişkilerimizi belirleyen üzerimize giydiğimiz elbiselerimizdir.

Yeni tanışmış olduğumuz birinin ismini öğrendiğimiz zaman ister istemez karşımızdaki kişi hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelere sahip oluruz. Bunun nedeni kişinin isminin içerisinde bulunan harflerin telaffuz edilirken ortaya çıkarmış olduğu titreşimlerin yaydığı enerjiden kaynaklanmaktadır. Harflerin bir araya gelerek yaymış olduğu enerjiden dolayı karşımızdaki kişiyi tanımadan onun hakkında tamamen ön yargılı düşünebilir ve bu düşünceden dolayı ona karşı mesafeli davranabiliriz.

İsimlerin hayatımız üstünde pozitif ve negatif etkilerini öğrenmek için isim analizi yapılmalıdır. İsim analizi Akrofonoloji ve Numeroloji ile yapılmaktadır.

Akrofonoloji: İsminizin içinde yer alan harfler kullanılarak Astrolojik ve Metafizik yöntemiyle yapılan kişilik analizleri bilimidir. Alfabede bulunan her harfin karakter olarak bir anlamı mevcuttur.

Numeroloji: Harflerin karşılığı olan sayıların toplamı kullanılarak yapılan kişilik analiz bilimidir. Alfabede bulunan her harfin karşılığı olan bir sayı vardır. İsminizin içerisinde yer alan harflerin karşılığı olan sayıların toplamı ile kişinin kişilik analizi yapılabilir. Kişinin doğum tarihi içerisinde yer alan rakamlar toplanarak elde edilen sayılarla kişinin yaşam süreci hakkında yorumlar yapılabilmektedir.

Her birini ayrıntılı incelediğimiz zaman isim ve doğum hesaplarının kişilerin hayatlarında ne kadar önemli bir yer taşıdığını ve kadersel değişimlere ne kadar çok etken olduğunu görebiliriz. İsminiz yolunuza ışık tutmuyor ise ikinci bir isim almanız gerekmektedir. Doğduğunuzda ebeveynleriniz tarafından sizin için seçilen isimler ezan ve duası ile din adamları tarafından verilmektedir. Bu yöntemle ikinci isminizi alabilirsiniz. İkinci isminizin sahip olduğu enerjisi hayatınızda olumlu yönde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

ÖRNEK: Harflerin karakter özellikleriyle ve sayı değerleriyle örnek bir isim analizi uygulaması anlatalım.

HARFLERİN KARAKTER DİZİLİMİ İLE YORUMLARI
MEHMET ILGAZ 15.04.1970

M = Mantıklı, enerjik
E = Yetenekli
H = Mücadeleci
M = 4 Hanede 1. Grup (eğlenceli)
E = 5 Hanede 2.Grup (duygusal)
T = Son hanede  (gücü)

İSİM ANALİZİ

İsimde M harf iki adet

İsimde E harfi iki adet

Mantıklı ve güçlü bir kişiliğe sahip olup duygularını kontrol etmeyi bilir. Yetenekleri sayesinde iş hayatında başarılıdır. En büyük özelliği eğlenceli ve enerjik olup, mücadeleyi asla bırakmamalarıdır.

ILGAZ

I = Detaycı
L = Güven
G = Yaratıcı
A = Üstün güç
Z = 5 Hanede 1. Grup (zekayı)
İSİM ANALİZİ
isimvesayilar-altbolumDetaycı olmakla beraber yaratıcı zekasıyla kendisine olan öz güven duygusu yüksektir. Üstün meziyetlere sahiptir
İSİM SOYADI VE DOĞUM TARİHİNİN HESAPLARI
MEHMET ILGAZ 15.04.1970
İsim sayısı: : 1 Kişilik yapısını
Soyadı sayısı : 1 İş ve dönüm noktaları
Doğum sayısı : 8 Hayat yolunuzu
Aşk sayısı : 3 Duygusal düzeyini
Ünlü sayısı : 7 Şans yolunuzu
Ünsüz sayısı : 1 Uyumu anlatır.

İsim tek başına gizemli ve güçlü durması sert bir kişilik yapısını ortaya koyarak hayat yolunda zorlar. İkinci bir isim kendine sakinlik ve estetik katarak olumlu enerjisiyle güç verir. İş kapılarında her yıl dönüm noktaları yaşayarak değişime uyum sağlar. Mevsim hareketlerinden etkilenir. Sonbahar döneminde sağlık ve finans durumuna dikkat etmesi gerekir. Bu yıl aşk kapısında evli ya da partneri var ise birliktelikleri sevgiyle bütünleşir.