ŞİFALI TAŞLAR

sifalitaslarMilyonlarca yıllık zaman dilimi içerisinde meydana gelen taşlar doğanın ve dünyanın kendisi demektir. Rabbimiz tarafından yaratılan diğer canlılar gibi taşlar da kainatın ayrılmaz parçası ve evrenin bir bölümünü oluştururlar.

Sahip oldukları muhteşem renkleri ve şekillerinden dolayı insanoğlu kendi varoluşundan beri onları çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanmıştır. Taşlar oluşumları sırasında pek çok enerjiyi üzerine almıştır. Yeraltından çeşitli yöntemlerle yüzeye çıkartıldıkları andan itibaren etraflarına sahip oldukları doğal enerjiyi titreşimleri ile yaymaya başlarlar. Yaymış oldukları enerjiler sayesinde taşlar fizyolojik ve psikolojik alanda yüzyıllar boyunca halk arasında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle renkli olanları takı gibi pek çok aksesuar kullanılarak insanlarda bulunan negatif enerjilerin alınmasına yardımcı bir araç olarak görülmektedir. Hatta bu tarz taşlar sürekli hasta olan kişiler üstünde tedavi amaçlı kullanıldığında taşların parlak rengini kaybederek kömürleştiği görülmektedir.

Buna en güzel örnek olarak Hacer-ül Evsed taşını verebiliriz. Taşlar insanları tedavi edip iyileştirirken yaymış olduğu enerji sayesinde kendi sonlarını hazırlarlar. Bir amaç için yaratılan yaşların her birinin kendine özgür bir niteliği ve özelliği vardır. Her taş birbirinden farklı doğal enerjilerle titreşim yayarak hareket eder. Her taşın özelliği birbirinden farklıdır. Bu yüzden her biri farklı amaçlar doğrultusunda doğru şekillerde ve doğru zamanlarda kullanılmalıdır. Sahip olduğunuz malzemeyi aracı olarak kullanmak istiyorsanız bu aracı nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

‘’ŞİFALI TAŞLARIN BİR BÖLÜMÜ’’

AKİK
Uğur ve bereket taşı olarak bilinir. Beden ve zihinsel kuvvetlendirici özelliğinin yanı sıra uykusuzluğa, nazara, korkaklığa ve karabasana iyi gelen taş kötü enerjilerden korur. Ağrıları gidermek için kullanılır.
AMETİS
Negatif enerjiyi toplar ve yatıştırıcı bir özelliği vardır. Migren, iştahsızlık, akciğer rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kanı temizler ve enerji verir. Meditasyon için ideal bir taştır.
AKUAMARİN
Kişinin kendine olan güvenini arttırır. Strese karşı korur. Hormon dengesini sağlar ve depresyona iyi gelmektedir.
AYTAŞI
Kadın üstünde etkilidir. Hormonları düzenler ve doğurganlığı arttırır. Metabolizmayı hızlandırır ve sindirimi düzemler. Ruhsal denge sağlayarak korkuları yok eder. Hassasiyeti arttırarak duru görüyü geliştirir.
AZURİT
Beyin ve sinir hastalıklarını hafifleten bu taş gözlerin dinlendirilmesinde etkilidir. Algılamayı arttırır.
FİRUZE
İçsel huzur verir. Kötü olayları daha rahat atlatmanıza yardımcı olur. Boğaz ağrılarına, kas, eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.
İNCİ
İçsel huzur verir. Obeziteye ve vücudumuzda alınan kalsiyumun yine vücudumuz tarafından tam olarak alınmasını sağlar. Kemik ve diş ağrılarına iyi gelir.
KAPLAN GÖZÜ
Çok etkili kristal olup kullanılırken dikkat edilmelidir. Kişinin kendisine olan güvenini arttırdığından dolayı karar vermekte zorlanılan durumlarda yardımcı olur. Öz güveni arttırdığından dolayı bağımsızlık taşı olarak da bilinir.
KANTAŞI
Zor olaylar karşısında sabır, dayanma gücü ve cesaret verir. Vücudunuzda oluşan ağrıları geçirdiğinden dolayı ağrı taşı olarak da bilinir. Zihin karmaşıklığından kurtulmada kullanılır.
KEHRİBAR
Alerjilere, özellikle cilt alerjilerine iyi geldiği bilinir. Depresyonda olan kişiler tarafından kullanılabilir. Yumuşaklık ve esneklik verir.
MALAKİT
Arındırma ve temizlik taşı olarak da bilinmektedir. Geçmişte yaşanılan kötü olayların nedenlerini ortaya çıkarılmasında ve çözümlenmesinde yardımcı olur. Ağrıları giderici özelliği vardır.
MERCAN
Konsantrasyonu arttırır. Negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan oluşturur. Kan ile ilgili olan rahatsızlıklara iyi geldiği bilinir.
OLTU TAŞI (KARA KEHRİBAR)
Gerginliğin ve stresin boşaltılmasında kullanılır. Kişinin özgüvenini arttırır. Mutluluk verdiğinden depresyona iyi gelir.
TOPAZ
Dolaşım sistemini hareketlendirir. Kişinin kendisini enerjik hissetmesine neden olur ve özgüvenini arttırır.
YEŞİM TAŞI
Aşk ve denge taşı olarak da bilinir. Kişinin farkındalığını arttırarak iyi ve kötü huylarını analiz etmesiyle kötü olayları düzeltme isteği ile dolmasını sağlar. Dolaşım ve sinir sistemini güçlendirir. Böbreklerin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.